Agenda overzicht Agenda
maandag, 15 februari 2027
ma, 15 feb. '27
Cage The Elephant
- Entree vanaf€ 54,98
Cage The Elephant
Na de release van hun nieuwe single Beaches In Tennessee vorige maand hebben de met een Grammy bekroonde rockers van Cage The Elephant een tournee door het Verenigd Koninkrijk en Europa in 2027 aangekondigd, waaronder een optreden in AFAS Live op 15 februari. De band brengt bovendien op donderdag 10 september hun nieuwe single ‘Dying In Reverse’ uit, de tweede track van het aankomende zevende studioalbum.
Cage The Elephant heeft een indrukwekkende tournee door de Verenigde Staten achter de rug als support act van Oasis in 2025. De band, die bekendstaat om hun uitbundige liveshows, trapt de reeks van vijftien optredens af in het Tempodrom in Berlijn op maandag 8 februari. De tournee wordt afgesloten met een groots optreden in het Londense Alexandra Palace op maandag 1 maart.
Het zijn de eerste concerten van de band in het Verenigd Koninkrijk en Europa sinds hun succesvolle tournee in 2025, waaronder twee uitverkochte shows in de Brixton Academy. Over de tournee zegt Matt Schultz: “We zijn ontzettend enthousiast om met deze tour terug te keren naar Europa en het Verenigd Koninkrijk. Het publiek daar heeft ons altijd met open armen ontvangen en we kunnen niet wachten om terug te komen en de nieuwe nummers te spelen!”.
De band keerde vorige maand terug met de nieuwe single Beaches In Tennessee, gemaakt met producers Justin Raisen en SADPONY (Jeremiah Raisen). Hun gezamenlijke credits omvatten onder anderen Charli xcx, SZA, Kim Gordon, Lil Yachty, Yves Tumor en Yeah Yeah Yeahs. De samenwerking bracht twee broerparen samen: Cage The Elephant-leden Matt en Brad Shultz werkten vanaf de vroegste fases van het nummer samen met Justin en Jeremiah Raisen. In plaats van het nummer te overproduceren, liet de band zich leiden door de energie in de ruimte en hielden ze de opname direct en puur.
Beaches In Tennessee verscheen na een bepalende periode voor Cage The Elephant. Na hun reeks optredens als special guest tijdens Oasis Live ’25 ging de band meteen terug de studio in. Ruim twintig jaar na hun oprichting vinden ze nog altijd nieuwe urgentie in het creatieve proces en nieuwe manieren om het project vooruit te stuwen. Naast de single bracht de band ook de psychedelische videoclip uit, geregisseerd door zanger Matt Shultz.
“De Oasis-tour heeft ons vuur om te dromen en te blijven dromen echt opnieuw aangewakkerd”, zegt Matt Shultz. “Volgens mij beseften we dat er nog steeds ruimte is om te evolueren en onszelf uit te dagen, vooral op het podium. Die tour heeft onze passie en ons verlangen om dit tot een goed einde te brengen alleen maar vergroot. Toen het voorbij was, besloten we geen pauze te nemen. We gingen vrijwel meteen de studio in om muziek te gaan maken.”
Sinds de oprichting in Bowling Green in Kentucky in 2006 heeft Cage The Elephant een van de toonaangevende rockcatalogi van deze generatie opgebouwd, gedragen door compromisloze creativiteit en indrukwekkende optredens. Tot nu toe behaalde de band tientallen gouden, platina en multi-platina onderscheidingen, meer dan 6 miljard streams en dertien nummer 1-hits op Alternative Radio en zeven nummer 1-hits op Triple A Radio. Ze werden voor het eerst genomineerd voor een GRAMMY® Award met Melophobia [2013] en wonnen vervolgens de prijs voor Beste Rockalbum met de twee opeenvolgende albums Tell Me I’m Pretty [2015] en Social Cues [2019]. Daarna volgde nog een nominatie in dezelfde categorie voor Neon Pill [2024].
De zeskoppige band uit Kentucky steunt instinctief op de hechte band die zij als muzikanten én vrienden delen, om alles aan te kunnen. Cage The Elephant bestaat uit Matt Shultz (zang), Brad Shultz (slaggitaar), Nick Bockrath (leadgitaar), Matthan Minster (keyboard, gitaar en achtergrondzang), Daniel Tichenor (bas) en Jared Champion (drums).
Tijdschema
Tijden nog niet bekend
Tassenbeleid
Er zijn geen faciliteiten aanwezig, waar in beslag genomen tassen bewaard kunnen worden
Handige Informatie
Never give up on your cup
Bekers en flesjes worden gerecycled. Lever je lege beker of flesje daarom steeds opnieuw in bij de bar wanneer je een nieuw drankje haalt. De verzamelde bekers en flesjes kunnen weer gebruikt worden voor nieuwe bekers en flesjes. Dit systeem voorkomt het onnodig verspillen van grondstoffen en bespaart CO2-uitstoot.
Toegankelijkheid
AFAS Live beschikt over een mindervalide entree, de begane grond is geheel gelijkvloers, op iedere verdieping is een mindervalide toilet met noodknop. Meer informatie over de faciliteiten en parkeermogelijkheden voor mindervaliden vind je bij onze FAQ.
Cashless betalen
Bij AFAS Live kun je alleen met je bankpas of creditcard betalen. Dit kan bij alle bars en foodstands in onze locatie. Het voordeel is dat je geen contant geld hoeft te pinnen van tevoren. Je kunt cashless betalen als je beschikt over Maestro, VISA, of Mastercard.
Tijdschema
Let op: de tijdschema’s van de evenementen die op onze website staan, zijn onder voorbehoud en kunnen worden gewijzigd.
